لوگو

با افزایش تعداد وب سایت های اینترنتی  نیاز به ابزاری برای جستجو احساس شد. شرکت های مختلفی اقدام به ساخت موتورهای جستجو کردند که در این بین گوگل ، یاهو و بینگ از کاربران بیشتری برخوردار هستند . دیگر افراد برای یافتن مطالب خود مستقیم وارد وب سایتی نمی شوند بلکه با ورود به این موتورهای جستجو مطلب مورد نظر خود را مشاهده می کنند فرقی هم نمی کند که  وارد کدام وب سایت شوند و از اولین سایتی که مطلب مورد نظر خود را درآن پیدا کنند استفاده می کنند. حضور در صفحه اول جستجوها به یکی از مهمترین موارد تجارت الکترونیک تبدیل شده است به طوری که رقابت در این مورد بسیار شدید است. برای حضور در بین اولین نتایج جستجوها وب سایت ها باید برای موتورهای جستجو بهینه شوند که به اصطلاح به این بهینه سازی سئو SEO یا (Search Engine Optimization)  گفته می شود.

اما چه مواردی باید در این زمینه انجام شود تا یک وب سایت سئو مناسبی داشته باشد .

سئو -seo

طراحی منطبق بر اصول موتورهای جستجو

اولین و ساده ترین مورد سئو این است که طراح در کدنویسی خود اصول سئو را رعایت کند. پس انتخاب طراح و برنامه نویس مناسب یک گام موثر در این زمینه می باشد. الگوریتم های موتورهای جستجو به خصوص موتور جستجوی گوگل که بیشتر کاربران ایرانی از آن استفاده می کنند همیشه در حال تغییر و به روز شدن است پس طراحان وب سایت باید خود را به روز نگه دارند تا بتوانند طراحی مناسب با گوگل را انجام دهند . یکی از تغییراتی که بعد از ظهور موبایل ها و تبلت ها به وجود آمد واکنشگرا بودن وبسایت ها است.وب سایتی که نمایش مناسبی در موبایل و تبلت داشته باشد از امتیاز ویژه ای در موتورهای جستجو برخوردار است.

سئو - ریسپانسیو

 

تولید محتوای مرتبط

تولید محتوا امروزه به یکی از مهمترین اصول سئو تبدیل شده است . با پیشرفت تکنولوژی موتورهای جستجو هم الگوریتم های خود را برای تشخیص محتوای مناسب بروز کردند. تولید محتوا به صورت منظم و با کیفیت تاثیر بسزایی در سئو وبسایت ها دارد البته تولید کنندگان باید حواسشان باشد که عکس این عمل هم می توانند صدمات زیادی به وبسایتشان بزند مثلا گوگل در صورتی که تشخیص دهد مطلبی کپی است نه تنها تاثیر مثبتی برای  سایت شما قائل نمی شود بلکه ممکن است شما را جریمه کند و از لیست جستجوهای خود خارج کند.

بک لینک ، خیلی مهم و حیاتی در سئو

بک لینک چیست ؟

با توضیحاتی در مورد بک لینک شروع می کنم ، فرض کنید شما وبسایتی در حوزه اخبار روز خودرو دارید سایت های دیگر از اخبار شما استفاده می کنند با این شرط که لینک وب سایت شما را در صفحه خود قرار دهند. به لینکی که به سایت شما اشاره می کند در سئو بک لینک می گویند . پس هرچه تعداد لینک هایی که به سایت شما اشاره می کند بیشتر باشد اعتبار شما نزد موتورهای جستجو بیشتر می شود و باعث بالا آمدن در نتایج جستجو می شود. برای تهیه بک لینک هم باید دقت کافی داشت لینک شدن از سایت های نامعتبر تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

 

و در آخر اینکه تجارت الکترونیک وابستگی شدیدی به موتورهای جستجو دارد و هر شخص یا شرکتی که می خواهد در عرصه رقابت از رقبای خود عقب نماند باید در زمینه سئو سرمایه گذاری کند.